Xhensila provokon Fatjonin,kalojnë momente pasiononte


Banorët tashmë janë të gjithë në gjumë. Fatjoni dhe Xhensila gjejnë pak qetësi dhe kalojnë momente pasiononte me njëri-tjetrin. Xhensila përfiton nga xhelozia e Fatjonit dhe i thotë atij se do që ta njoh më mirë banorin e ri të shtëpisë. Ajo i shpreh se i është dukur interesant dhe se nesër do të kalojë shumë kohë me të. Madje Xhensila nuk ngurron që ti thotë se dhe do ta provokojë shumë ashtu siç ajo di. Fatjoni reagon i habitur dhe ia kthen me të njëjtën monedhë. Ai i thotë që vetëm të veprojë dhe pastaj të pres pasojat. “Unë nuk do të mbaj përgjegjësi për çfarë bëj më pas” i thotë ai. Xhensila qesh duke i bërë të kuptoj se ishte thjesht një provokim nga ana saj. Ata përfshihen në krahët e njëri-tjetrit dhe kalojnë orë pasiononte. Pasioni dhe dëshira tyre është të shkojnë përtej puthjeve dhe përqafimeve por kushtet duken jo të përshtatshme. Xhensila vendos që kalojë dhe pak orë në shtratin e të dashuri por nuk mund të kalojë natën aty. Ata nuk mund të përballojnë më njëri-tjetrin vetëm në puthje dhe ajo vendos më mirë të largohet për në shtratin e saj.Ditët në vazhim ndoshta ata do të kërkojnë dhe shtratin e perandorit për të qenë më komod dhe të shijojnë njëri-tjetrin deri në fund.
Shperndaje

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments:

Post a Comment