Darka dhe debatet


Turistët pas debateve të shumta dhe ankesave pa fund që kanë për stafin, u ulën për të ngrënë darkë. Sonte është nata e fundit në hotel dhe turistët janë të gjithë kundër personelit të hotelit. Pothuajse nuk gjejnë asnjë pikë të përbashkët në diskutimet që bëjnë. Fabiani është mërzitur me Marian se ajo nuk e lejoi të gatuante vezë. Maria nuk e lejoi sepse klientët e hotelit nuk duhet të gatuajnë, vetëm stafi. Fabiani është mërzitur me veprimin që Maria bëri për ta ndaluar dhe ai thotë se kjo gjë nuk i hiqet nga mendja. Këtë bisedë ia përsërit të gjithë banorëve të tjerë. Pas darkës së turistëve, stafi po ashtu shkon në dhomë dhe të gjithë bashkë hanë darkë. Edhe këta kanë ankesat dhe komentet e tyre për bisedat e sotme me klientët. Ndërkohë turistët pas darkë këndojnë dhe kërcejnë të gjithë në grup.
Shperndaje

  Blogger Comment
  Facebook Comment

2 comments:

 1. si po vazhdon lidhja midis Teas dhe Veselit ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. dong tam mu lậu cho thuê nhà trọ cho thuê nhà trọ nhạc sàn cực mạnh tư vấn pháp luật qua điện thoại công ty luật ở hà nội số điện thoại tư vấn pháp luật thành lập công ty
   Lý Nguyên Phong cũng không chống cự, chỉ than nhẹ một tiếng, lưu luyến nhìn xung quanh rồi nhắm mắt.

   - Trừu Phách! - Vương Lâm nói nhỏ.

   Nhất thời, có thể dùng mắt thường nhìn thấy thân thể Vương Lâm đang nhanh chóng khô héo. Trong nháy mắt, toàn thân hắn chỉ còn có da bọc xương. Một luồng ánh sáng màu vàng từ mi tâm hắn bay ra.

   - Hồn phách Anh Biến kỳ! - Vương Lâm nhìn chăm chú rồi giơ tay bắt lấy hồn phách. Sau khi phong ấn liền cho vào túi trữ vật.

   Lý Nguyên Phong một đời kiêu hùng cứ thế mà bỏ mình.

   Vương Lâm trầm mặc một lúc rồi ngẩng đầu nhìn về phía

   Delete