Ndizen dritat. Valeri zgjohet i pari

Menjëherë pas ndezjes së dritave, banorët nisin të zgjohen. Valeri rregulloi krevatin dhe shkoi në dush, menjëherë pas zgjimit. Muzika që luhej në sfond e vuri në lëvizje, duke nisur të kërcejë herë në dush dhe herë në oborr, duke shkuar aty ku muzika dëgjohej më mirë. Shumë i ekzaltuar, ai u hodh në pishinë e më pas iu kthye sërish dushit. Gjatë asaj kohe, ai u përshëndet me Mikelën, e cila sapo ishte zgjuar dhe nisën të bisedonin për humbjen e provës, mëngjesin e sotëm.
Shperndaje

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments:

Post a Comment