Banorët, të relaksuar përpara mbrëmjës


Banorët duken të relaksuar përpara përgatitjes për mbrëmjen e sotme. Disa prej tyre vazhdojnë të kërcejnë në oborr, duke shkëmbyer fjalë dhe batuta me njëri-tjetrin. Vajzat, shqtësimin më të madh e kanë në përzgjedhjen e veshjeve që do të kenë gjatë spektaklit. Ato kanë nisur qysh herët në mëngjes të mendojnë për këtë, duke provuar veshje dhe duke i marrë njëra-tjetrës mendim. Meridiani sëbashku me Esidën, Julianën dhe disa banorë të tjërë, janë ulur për të ngrënë. Ndërsa Violeta, Eraldi dhe Mikela janë duke bërë dush. Mesa duket, të gjithë janë duke u angazhuar pak nga pak, për t’u përgatitur për mbrëmjen e spektaklit, të cilën kanë gjithë javën që mezi e presin.
Shperndaje

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments:

Post a Comment